Lapse haigestumine isegi nii “lihtsasse” haigusesse, nagu külmetus või köha, paneb vanemaid alati muretsema. Ravimite andmine on riskantne, pole teada, kuidas nad nõrka organismi mõjutada võivad. Samal ajal, võib osteopaati abil paljusid haiguseid ennetada, aga algstaadiumis isegi välja ravida. Kusjuures, mõnesid nendest ravib ainult lasteosteopaatia ja võimlemine, mitte aga tabletid ja tilgad.  

Laste massaaz

Vastunäidustused:

See on vist ainuke manuaalneliik, millel puuduvad vastunäidustused (välja arvatud kõrge palavik või põletikuprotsess või tõsine haigus, mille korral on osteopaatia või massaaž pediaatri poolt keelatud), vaid vastupidi, on igati teretulnud – ning selleks on lastemassaaž või osteopaatia. Kõik emad teavad – isegi tavaline hõõrumine või silitamine pakub lapsele palju mõnu.

Lapse naeratus, koogamine võivad tõsta tuju terveks päevaks. Ning kui võtta arvesse, et peale meeldivate emotsioonide avaldab massaaž või osteopaatia ravi- ja profülaktilist mõju, soodustab lapse füüsilist ja psüühilist arengut, siis osutub laste osteopaatia praktiliselt hindamatuks.

Missuguses eas tuleks osteopaatia või massaaž alustada?

Tavaliselt võib osteopaatia või massaaž teha alates imikuperioodist kuni esimese eluaastani. Kuigi, seda võib loomulikult teha nii 1 kui ka 2-aastastele lastele – see ei too mingit kahju. Isegi vastupidi – niisugune laste osteopaatia on tulevase tervise ja lapse harmoonilise arengu alus. Pole saladus, et täna on absoluutselt tervete laste osakaal äärmiselt väike, ning tähendab, et laste osteopaatia on vägagi aktuaalne.