Refleksoteraapia põhiprintsiibid:

Mõiste refleksoteraapia hõlmab väga palju erinevaid ravivõtteid ja inimkeha reflektoorsete tsoonide ning akupunktuursete punktide mõjutamise meetodeid. Refleksoraapia kõige efektiivsemateks meetoditeks peetakse nõelravit ja ja manuaalteraapiat.

Refleksoterapia

Olenevalt meetodist, mille abil keha pinnal asuvat tsooni või punkti mõjutatakse (kas käega või nõelaga), mõjutamise tugevusest, kestvusest ning rõhu nurgast, on võimalik mõjutada valikuliselt erinevaid organismi süsteeme. Refleksravi käigus toimub närvisüsteemi reflektoorsete tsoonide stimuleerimine ja mõjutamine, mille tagajärjel tekkinud impulsid edastatakse vastavatesse närvikeskustesse. Närvisüsteem omakorda saadab kahjustatud organile või organitele impulsid, mis aktiviseerivad enesetaastumise süsteeme.

Refleksoteraapia käsitlevab inimese organismi nagu kolme põhilise süsteemi ühendust (skelet-lihase-, psühhilise-, ja närvisüsteemid). Häired ühe süsteemi töös viivad teiste süsteemide töö häiremiseni, ilmuvad valu sümptoomid, mille järel inimene pöördub reeglina spetsialisti poole.

Refleksoteraapia raviprotsess:

  • Seansid viiakse läbi  ainult vastavalt spetsialisti individuaalsele ettekirjutusele, reeglina 1-2 korda nädalas. Vajalike protseduuride arv määrab ravispetsialist esmasel konsultatsioonil ja/või läbivaatlusel. Ühe seanssi pikkus on 15-45 min.
  • Ravi alguses võib toimuda ÄGENEMINE – ajutine haigussümptoomide tugevnemine. Ägenemist on alati vaja vaadelda kui positiivset ravi protsessis, kuna möödudes viivad nad kaasa osa pataloogiast.
  • Ravi efekt võib ilmneda juba seansi ajal (lõdvestumine, valu vaigistamine, rühi muutus, enesetunde paranemine jne.). Parima efekti saavutamiseks on soovitav läbida ravikuur ravispetsialisti poolt määratud perioodilisuse ja kestvusega.

Patsiendile esitatavad nõudmised ja kohustused:

  • Vastuvõtule saab kaasa võtta eelnevate meditsiiniliste uuringute tulemused (analüüside vastused, röntgeni pildid, arstide otsused jne.). Vajaduse korral võib patsient olla suunatud täiendavatele uuringutele väljaspool kliinikut teiste spetsialistide juurde. Samuti võib tekkida vajadus kaasata teisi spetsialiste ravi seansi ajal, kui seda vajab patsiendi tervislik seisund.
  • Patsient on kohustatud teavitama spetsialisti kasutatavatest ravimitest, kaasnevatest haigustest, operatsioonidest, traumadest ja muudest asjaoludest,  mis võivad takistada ravi läbiviimist. Ravi ajal on soovitatav piirata kehalisi koormusi. On vajalik hoiduda järskudest liigutustest, mis võivad põhjustada traumasid (aktiivsed spordialad, raskuste tõstmine ja kandmine jne.).
  • Ravi ajal os keelatud vältida või rikkuda raviarsti soovitusi!

On tähtis meeles pidada, et refleksoteraapia ja seda liigidä

  • Nõuavad erilist tähelepanu ja vastutust patsiendi poolt ning ei asenda klassikalisi ravimetoodeid;
  • Ravikuuri ajal EI soovitata katkestada ravimite võtmist ilma neid määratud arsti konsultatsiooni ja loata;
  • Spetsialist ei vastuta muutuste eest peale seansi juhul, kui patsient ei järgi kõiki ülaltoodud soovitusi ja nõudeid;
  • Ägeda vajaduse korral võib võtta ühendust ravispetsialistiga läbi meie keskuse administraatori  tel. 675 00 57

Täname kõnesolevate tingimuse täitmise eest Teie tervenemise teel!