fbpx
Home Sportlaste rehabilitatsioon ja taastumine

Sportlaste rehabilitatsioon ja taastumine

Tänu meie spetsialistide pikaajalisele kogemusele, teadmistele ja professionaalsusele lahendame ka kõige keerulisemaid probleeme, millega sportlased ja tantsijad kokku puutuvad. Ennetus-, taastusravi- ja rehabilitatsiooniprogramm hõlmab nii individuaalset (kliiniku raames) kui ka grupiviisilist lähenemist (2–14-päevased väljasõidusessioonid). Individuaalsete ja rühmaprogrammide aluseks on meditsiinikeskuse peaarst dr Semjon Goltsmani unikaalsed autorimetoodikad. Üle üheksa-aastane töökogemus on näidanud suurepäraseid tulemusi selles valdkonnas!

Programmid on taastavate, ravivate ja psühholoogiliste tehnikate kompleksid, kuhu kuuluvad manuaalteraapia, refleksoteraapia, imperatiiv-korrigeeriv võimlemine, tervendav kehaline kasvatus, komplekssed müofastsiaalsed massaažid, hingamistehnikad, joogaelemendid, rakenduskinesioloogia, vistseraalsed tehnikad, kehale orienteeruv psühholoogia, võimlemine ja sügav reliis vees, aparaatne füsioteraapia, individuaalse toitumiskava koostamine jpm.

 

Professionaalsed sportlased ja tantsijad tunnevad alati vajadust oskusliku ja kompetentse meedikute toetuse järele. Nad hindavad kõrgelt näiteks individuaalse toitumiskava koostamist, õiget treeningukoormuse suurendamist, treeningute balansseeritud rütmi ja intensiivsuse valimist, psühholoogilist korrektsiooni. Nende põhiline ülesanne on tagada inimorganismi bioloogiliste reservide täielik avanemine, mille mõjul tulemused muutuvad tunduvalt paremaks!

 

Tantsijad ja sportlased võitlevad kogu karjääri vältel traumatismiga. Traumade vastu pole keegi kindlustatud. Selle tõttu jäetakse vahele hooajad, langetakse tipust ning karjäär lõpeb varem vaatamata sellele, et meditsiiniline hooldus tehakse moodsate seadmete ning kõige moodsamate metoodikate järgi.

 

Meie kogemus näitab, et tähtis on pöörata suurt tähelepanu tüüpiliste asümeetriate ja traumatismi tsoonide vastastikuse seose analüüsile ning ka ”nõrkade ja tugevate lülide” kontseptsioonile. Sellised kontseptsioonid ja lähenemised nagu tugi-liikumisaparaadi kujunemine, psühholoogilise balansi kasutamine ettevalmistuses ekstreemseteks füüsilisteks koormusteks ning reflektoorse ravimise ja tervenduse mõju meetod annavad suurepäraseid tulemusi!

 

Individuaalne programm (kliinikus) hõlmab:

 • sporditrauma-järgset rehabilitatsiooni;
 • operatsioonijärgset rehabilitatsiooni ja taastumist;
 • lihaste ja ligamentidega seotud probleemide lahendamist;
 • tugi-liikumisaparaadi haiguste ravimist;
 • ettevalmistust ekstreemseteks füüsilisteks koormusteks ning nende sooritamise ajal kõrvalolemist;
 • ettevalmistust võistlusteks ja nendest taastumist;
 • abi välise ja sisemise sensoorse tundlikkuse (nägemise, kuulmise, haistmise ja kompimise halvenemine, kehaaistingute kadu) märkimisväärse vähenemise korral;
 • abi emotsionaalse läbipõlemise sündroomi (mõttetute tegevuste tunne, uskumatus püstitatud eesmärkide suhtes, ükskõiksus tulemuste suhtes) korral.

 

Lisaks individuaalsele programmile, mida saab meie meditsiinikeskuses läbida (kus koostatakse tervendav ning ravi- ja rehabilitatsioonikompleks arvestades patsiendi individuaalseid iseärasusi) pakume ka unikaalset rühmatööd sportlaste ja tantsijatega 2–14-päevastel seminaridel. Sellest programmist võtavad osa meie psühhoterapeudid ja rehabilitoloogid, ks viivad läbi praktilisi loenguid, rakendussessioone ning tegevusi psühholoogilise seisundi stabiliseerimiseks.

 

Lähenemine ja metoodika:

Turvalisus on dr Semjon Goltsmani autorimetoodika üks põhiaspekte. Kõik tervendus- ja rehabilitatsiooniüritused viiakse läbi konkreetse patsiendi probleeme ja püstitatud eesmärke arvestades. Läbiviidavad raviüritused on suunatud püsiva psüühika ülesehitamiseks, tugi-liikumisaparaadi ning sellega seotud organite ja süsteemide anatoomilise, morfoloogilise ning funktsionaalse normi taastamiseks.

 

 1. ”Nõrkade ja tugevate lülide” määramine: mille poolest erineb see meditsiinilisest ülevaatusest ning laboratoorsetest analüüsidest, mida keegi pole ära jätnud, kuid…!? Regulaarne meditsiiniline ülevaatus fikseerib vaid ”katkisi lülisid”, kui probleem on juba kaugele arenenud. Milleks ”nõrku lülisid” üldse otsida? Sest tervise üldseisund ei saa olla nõrkadest lülidest tugevam. Oma töös teeme biomehhaanilist, taktilis-kinesteetilist ning funktsionaal-dünaamilist uuringut, et avastada organismi nõrgad lülid veel enne seda, kui need korrast lähevad.
 2. “Nõrkade lülide“ individuaalne kaart: rehabilitatsiooni- ja taastuskava koostatakse personaalselt ning realiseeritakse personaalse spetsialisti osalusega esmase konsultatsiooni ajal. Tuginedes tehtud analüüside ja diagnostikate tulemustele koostavad meie keskuse spetsialistid kava konkreetsele sportlasele, võttes arvesse konkreetse spordiala eripärasusi ning liikumiste stereotüüpe.
 3. Metoodilisus, kannatlikkus ning süsteemi tasakaal: programmi ja metodoloogilist kontrolli teeb spetsialist, kes tunneb biomehaanikat täismahus arvestades konkreetse spordiala ning sportlase või tantsija spetsiifikat. Trauma- ja operatsioonijärgne taastumise ja rehabilitatsiooni protsess pole kiire! Tihtipeale tuleb meil alustada tööd sellest hetkest, mil patsiendi siseelundite ja süsteemide normaalne funktsioneerimine oli korrast ära läinud. Seetõttu on taastumisprotsess üsna aeglane.

 

Rehabilitatsiooni tulemusel kõrvaldub organismi funktsioneerimise tasakaalutus tänu patsiendi enda reservidele. Tähtis on mainida, et dr Semjon Goltsmani ja tema meeskonna lähenemine on üles ehitatud nii, et mitte tuua organismi mitte midagi võõrast – ei medikamente ega korsette või ortoose jms. Sellega seletatakse saadud tulemuse silmapaistvus ja stabiilsus.

 

Individuaalne ja eksklusiivne lähenemine – on see, millest on kaasaegsel spordil ja tantsudel puudu kõrgemate tulemuste saavutamisel! Meie keskus töötab professionaalsete sportlaste ja tantsijatega juba pika aja jooksul. Käesoleval ajal on välja töötatud programmid tantsijate, sõudjate, vehklejate, iluuisutajate, ujujate, maadlejate, tennisemängijate, korvpallurite ja hokimängijate taastumiseks.

Kogenud arstid hindavad teie tervislikku seisundit ja koostavad individuaalse ravikuuri.

Ravikeskuses viiakse läbi unikaalseid protseduure, mis võivad juba lühikese ajaga täielikult taastada teie tervise ning töövõime.

REGISTREERIMINE RAVIMISELE VÕI NÕUSTAMISELE:

Ravimisele või nõustamisele on võimalik registreeruda telefonil (+372) 675 0057 või täites allpool esitatud registreerimisvormi. Pärast selle kättesaamist võtab administraator viivitamatult ühendust, et leppida kokku vastuvõtuaeg.