Jalalaba Korrigeerimine Operatsioonita!

Meie meditsiinikeskuses avas uksed jalalaba korrigeerimisele spetsialiseerunud kabinet, kus Doktor Natalja Bulatsik ja Doktor Semjon Goltsman tegelevad ühe levinuma haiguse – hallux valgus`e ehk suure varba kaldumise – operatsioonita ravimise ja haiguse ennetamisega.

ARSTI TASUTA KONSULTATSIOON!

kosgtochka_est

Tuleb rõhutada, et tegu pole üksnes ebamugavustunnet tekitava esteetilise defektiga. See on tõsine ortopeediline probleem, mis nõuab spetsialistide tähelepanu ning õigeaegset sekkumist. Peale iluvea ja jalatsite leidmise probleemi tekitab haigus talumatut valu terves jalalabas.

Mis põhjustab jalalaba deformatsiooni?

Vastuse sellele küsimusele saab tasuta esmakonsultatsiooni käigus, mis ei piirdu vaid jalalaba biomehaanika seletamisega. Probleem on vaid jäämäe tipp ja organismis toimunud sügavamate ja tõsisemate muutuste nähtav tulemus. Jalalaba pole mitte juhuslikult keerulise ülesehitusega. See on tähtsaim mehhanism, mis reageerib organismi struktuuri ja siseorganite haiguslikele muutustele.

Kuigi see võib tunduda imelik, mõjutab jalalaba seisukorda kõige enam vaagnapiirkond. Konsulteerides ja jälgides sadu patsiente, avastavad meie spetsialistid probleemi allika just seal!

doktor bulattchik

Doktor Natalja Bulatsik: „Ühtede lihasrühmade nõrgenemine ning teiste spastiline kokkutõmme toob kaasa jalalaba luu-lihasaparaadi kooskõlastamata toimimise. Selle tulemusena võtab suur varvas vale asendi, mis koormuse mõjul kinnistub ning põhjustab deformatsiooni. Olukord muutub veel halvemaks, kui jalad on pikema aja jooksul ebamugavas sundasendis – näiteks pigistavates kõrgekontsalistes kingades. Seetõttu tekib hallux valgus sagedamini just naistel.”

On palju tegureid, mis soodustavad innervatsioonihäire teket ning lihaste nõrgenemist: jalalaba funktsioneerimisele avaldab suurt mõju vaagnaluude ja nimmeristluu piirkonna seisukord, peale selle veel reieluude ning säärte asend. Näiteks võivad kudede muutused pärast pimesooleoperatsiooni põhjustada kõrvalasetsevate lihasrühmade, sh reie sidekoe ja tuharalihaste toonuse muutumist. See avaldab paratamatult mõju sääreluu asendile –  tekib nn sääreluu keerd. Tulemus on see, et jalakand pöörab väljapoole, suure varba alus aga sissepoole. Nende protsesside mõistmine võimaldab vaadelda hallux valgus’e probleemi kompleksselt. Luu- ja lihasstruktuuri ning siseorganite vastastikuste seoste uurimine võimaldab välja selgitada jalalaba deformatsiooni tõelise põhjuse. 

Goltsman Semjon

Doktor Semjon Goltsman: „Just sellist lähenemisviisi kasutavad manuaalteraapia ja osteopaatia spetsialistid. See on teaduspõhiste teadmiste süsteem, milles inimorganismi tajutakse tervikuna, kus ühe organi funktsiooni muutus mõjutab tingimata mitte ainult kõrvalasuva struktuuri, vaid ka terve organismi funktsioneerimist. Manuaalteraapia ja osteopaatia ravimeetodite arsenalis on ohutuid ja piisavalt täpseid võtteid, mis võimaldavad avastada ja kõrvaldada peamised põhjused, mis tingivad organismis patoloogilisi muutusi.”

Milles seisneb operatsioonivaba lähenemine hallux valgus`e probleemile?

Nüüdisaja meditsiin võimaldab selle probleemi nii kirurgilisel kui ka ortopeedilisel teel kiiresti lahendada ning saavutada esteetilisest vaatevinklist suurepärase tulemuse.

Ometi pole nende lootustandvate protseduuride tagajärjed alati head. Tõeline põhjus, kui seda ei kõrvaldata, annab endast varsti märku ning mõne aasta jooksul ilmnevad sümptomid taas või tekib valu puusa- või nimmepiirkonnas. 

Kirurgiline korrektsioon tõsiste deformatsioonide korral on meie meelest küll õigustatud, kuid ainult sel juhul, kui on juba kasutatud kõiki operatsioonivabu ravimeetodeid.

kosgtochka2

Hallux valgus’e ravimine manuaalosteopaatilise rehabilitatsioonikompleksi abil:

Meie ravikeskuse juhtivate spetsialistide, Doktor Natalja Bulatsiku ja Doktor Semjon Goltsmani jõupingutuste tulemusena on avastatud kehastruktuurid, mis vastutavad jalalaba luude, ligamentide ja lihaste ning tervikuna alajäsemete õige funktsioneerimise eest.

Kehastruktuuride ning vahetult jalalabade manuaalse mõjutamisega saavutatakse tulemus, mis näeb välja nagu väike meditsiiniline ime – seansside järel ei tunne patsient oma jalgu ära ning kaks korda suuremad jalatsid, mida inimene oli sunnitud kandma oma laienenud jalalaba tõttu, muutuvad vabamaks. Pehme manuaalse tehnika abil käivitavad spetsialistid taastamisprotsesside regulatsioonimehhanismi väikevaagna piirkonnas,  loovad tingimused verevarustuse taastamiseks ning adekvaatseks alajäsemete innervatsiooniks. Selgroo seisukorra korrektsiooniga kaela- ja nimmepiirkonnas kaob koormus jalalabadele. Lihasspasmide ja pingete kõrvaldamine järel taastub vaagnaluude ning järelikult ka kõikide allasetsevate struktuuride normaalne asend.

Näidustused: suure varba valgusdeformatsioon.

Vastunäidustused:

  • nakkushaigused,
  • psühhoneuroloogilised haigused,
  • tromboosid ja tromboflebiit,
  • onkoloogiliste haiguste 3.–4. staadium,
  • troofilised haavandid jalgadel. 

Tähtis teada: Raviseansse tehakse ainult kooskõlas spetsialisti ettekirjutusega, tavaliselt üks kuni kolm korda nädalas. Vajalike protseduuride arvu määrab spetsialist esmase konsultatsiooni ning läbivaatuse käigus. Seanss kestab 30–60 minutit. Ravi alguses võib tekkida ägenemine – ajutine valusümptomite süvenemine, millesse tuleb suhtuda kui positiivsesse nähtusse raviprotsessis. Raviefekti võib märgata juba esimese seansi ajal (lõdvestus, valu leeveneb, jalalaba kuju muutub visuaalselt). Parima tulemuse saavutamiseks soovitatakse ravikuur teha vastavalt spetsialisti määratud perioodilisusele ja kestusele.

Profülaktika ja tulemus: Pärast ravikuuri on soovitav kord poole aasta tagant jalgu profülaktiliselt kontrollida. Ravi võib pidada tulemuslikuks siis, kui patsient hakkab elama valude ja kõndimispiiranguteta ning jalalaba kosmeetiline defekt väheneb.

TASUTA KONSULTATSIOON:

Peale Teie kirja saamist võtab ravikeskuse administratsioon Teiega ühendust detailide täpsustamiseks ja broneeringu kinnitamiseks.

Sisestage kood! Vajutage "SAADA!" captcha