fbpx
Home Jalalaba Korrigeerimise Kabinet

Jalalaba Korrigeerimise Kabinet

Meie meditsiinikeskuses töötab edukalt jalalaba korrigeerimise kabinet, kus Dr Natalja Bulattsik koos assistentidega tegelevad kahe levinuma haiguse – hallux valgus‘e (suure varba nuki tekke) ning plantaarfastsiidi (tallaaluse sidekirme põletiku) operatsioonita ravimise ja ennetamisega. Need tõsised ortopeedilised probleemid nõuavad spetsialistide tähelepanu ja õigeaegset sekkumist.

 

Ravimisele või nõustamisele on võimalik registreeruda telefonil (+372) 675 0057 või täites allpool esitatud registreerimisvormi.

MIS ON TEKKEPÕHJUSED?

Esmase konsultatsiooni ajal ei piirdu vastused patsiendi küsimustele vaid jalalaba biomehaanika seletamisega. Need probleemid on vaid jäämäe tipp, organismi sügavamate ja tõsisemate muutuste nähtav tagajärg.

 

Jalalaba keeruline ülesehitus pole juhuslik. See on tähtis mehhanism, mis reageerib ka kõige väiksematele ülalpool asuvate struktuuride ja organite muutustele. Oleme välja selgitanud, et lisaks ilmsetele põhjustele (vahetusprotsesside häire, vanuselised muutused, traumad, jalalaba ülekoormus jne) avaldavad jalalaba seisukorrale suurt mõju düsfunktsioonid puusa piirkonnas. Olles jälginud, konsulteerinud ja uurinud sadu patsiente, on meie spetsialistid avastanud probleemi allika just sealt.

 

SOODUSTAVAD TEGURID:

Jalalaba funktsioneerimisele avaldab suurt mõju vaagnaluude ja nimmeristluu piirkonna seisukord, lisaks reieluude ning säärte asend. Näiteks võivad kudede muutused pärast pimesoole operatsiooni põhjustada kõrvalasetsevate lihaserühmade, sealhulgas reie sidekoe ja tuharalihaste toonuse muutumist. See avaldab paratamatult mõju jalalaba asendile. Nende protsesside mõistmine võimaldab vaadelda hallux valgus‘e ja plantaarfastsiidi probleemi kompleksselt. Luu- ja lihasestruktuuri ning siseorganite vastastikuste seoste uurimine võimaldab välja selgitada jalalaba deformatsiooni tegeliku põhjuse.

 

Dr Natalja Bulattsik: „Ühtede lihaserühmade nõrgenemine ja teiste spastiline kokkutõmme toob kaasa jalalaba luu-lihasaparaadi kooskõlastamata toimimise. Selle tagajärjel võtab suur varvas vale asendi, mis koormuse mõjul kinnistub ja põhjustab deformatsiooni. Olukord muutub veel halvemaks, kui jalad on pikema aja jooksul ebamugavas sundasendis, näiteks pigistavates kõrge kontsaga kingades. Seetõttu tekib hallux valgus sagedamini just naistel.”

 

Düsfunktsioon kannaluu piirkonnas tekib kaltsiumisoolade ladestumisel, mis tekitabki plantaarfastsiidi. Kehakaalu vale jagunemine viib selleni, et jalalaba pikivõlv sirgeneb ning selle mõjul nihkub peaaegu kogu koormus kannale.

 

MILLES SEISNEB MEIE OPERATSIOONIVABA MEETODI OLEMUS?

Tundub, et tänapäevane kirurgia lahendab kirjeldatud probleemid kiiresti. Ometi pole nende lootustandvate protseduuride tulemused alati head. Tõeline põhjus, kui seda ei kõrvaldata, annab endast varsti märku ning mõne aasta jooksul ilmnevad sümptomid taas või tekib valu puusa- või nimmepiirkonnas.

 

Kirurgiline korrektsioon tõsiste deformatsioonide korral on meie meelest küll õigustatud, kuid ainult siis, kui kõiki operatsioonivabu ravimeetodeid on juba kasutatud.

 

MANUAALSE JA KOMPLEKSSE FÜSIOTERAAPIA MEETODID:

Tänu doktor Natalja Bulattsiku kogemusele ja akadeemilistele teadmistele on avastatud kehastruktuurid, mis vastutavad jalalaba ning üldiselt alajäsemete luude, ligamentide ja lihaste õige funktsioneerimise eest.

Teatud taastaval ja manuaalsel mõjul eri kehastruktuuridele ning otseselt jalalabadele sünnib tulemus, mis näeb välja nagu väike meditsiiniline ime – seansside järel ei tunne patsient oma jalgu ära ning kingi jalga pannes enam valu ei teki.

 

Dr Natalja Bulattsik: „Esmajärjekorras käivitame taastusprotsesside reguleerimismehhanisme väikese vaagna piirkonnas – need loovad tingimusi alajäsemete adekvaatse innervatsiooni ja hea vereringe taastamiseks. Selgroo kaela- ja nimmepiirkonna seisukorra korrektsioon leevendab jalalabade ülekoormust. Lihasespasmide ja -koormuste kõrvaldamine taastab puusaluude ning järelikult ka kogu allapoole jäävate struktuuride normaalset seisundit.“

 

NÄIDUSTUSED:

  • suure varba valgus-deformatsioon ja plantaarfastsiidi teke.

 

VASTUNÄIDUSTUSED:

  • nakkushaigused
  • psühhoneuroloogilised haigused
  • tromboosid ja tromboflebiit
  • onkoloogiliste haiguste 3.–4. staadium
  • troofilised haavandid jalgadel

 

RAVIMINE, PROFÜLAKTIKA JA TULEMUS:

Raviseansse tehakse ainult kooskõlas spetsialisti ettekirjutusega, tavaliselt üks-kaks korda nädalas. Vajalike protseduuride arvu määrab spetsialist esmase konsultatsiooni ja läbivaatuse käigus.

 

Pärast ravikuuri on soovitatav kord poole aasta tagant jalgu profülaktiliselt kontrollida. Ravi võib pidada tulemuslikuks siis, kui patsient hakkab elama valude ja kõndimispiiranguteta ning jalalaba kosmeetiline defekt väheneb.

Tundub, et tänapäevane kirurgia lahendab kirjeldatud probleemid kiiresti. Ometi pole nende lootustandvate protseduuride tulemused alati head. Tõeline põhjus, kui seda ei kõrvaldata, annab endast varsti märku ning mõne aasta jooksul ilmnevad sümptomid taas või tekib valu puusa- või nimmepiirkonnas.

Kirurgiline korrektsioon tõsiste deformatsioonide korral on meie meelest küll õigustatud, kuid ainult siis, kui kõiki operatsioonivabu ravimeetodeid on juba kasutatud.

Ravikeskuses viiakse läbi unikaalseid protseduure, mis võivad juba lühikese ajaga täielikult taastada teie tervise ning töövõime.

REGISTREERIMINE RAVIMISELE VÕI NÕUSTAMISELE:

Ravimisele või nõustamisele on võimalik registreeruda telefonil (+372) 675 0057 või täites allpool esitatud registreerimisvormi. Pärast selle kättesaamist võtab administraator viivitamatult ühendust, et leppida kokku vastuvõtuaeg.