fbpx
Home Ortobionoomia

Ortobionoomia

Ortobionoomia on üks progressiivsetest pehmetest manuaaltehnikatest, mida kasutatakse düsfunktsioonide raviks ning ka tugi-liikumissüsteemi blokeerimise ja valude korral. Lisaks kasutatakse seda funktsionaalsete düsbalansside ja lihaste düsbalansside korral.

See meetod võib olla nii iseseisev ravivorm kui kuuluda ka teiste protseduuride kompleksi. Meetod on üks nn positsioonilistest tehnikatest töös patsiendiga. Selle pehme manuaaltehnika ravitoime põhineb sihikindlal liigeste ja kudede lihaskontrolli taastusmehhanismide stimuleerimisel. Spetsialist valib keha optimaalse asendi, mis on mõnikord seotud selgroo tugeva kõveruse või vaagna pööramisega.

 

Pehme ja otsese mõjutamisega probleemsele kohale läbi käte ja jalgade fikseerub patsiendi keha soodsamas ja valutus asendis. Selles asendis ei veni lihased ja ligamendid nagu klassikalise manuaalteraapia korral, vaid vastupidi, langevad sundviisil kokku, mis põhjustab valulikkuse vähendamist ning varem spasmeeritud lihaste, ligamentide ja blokeeritud liigeste lõdvestumist.

 

Spetsialist kasutab valutuid ja ohutuid ortobionoomia võtteid, mille arvelt toimub liigestes ja selgroos häirete korrektsioon. Selle tulemusena kokkusurutud närvid vabanevad, pinges lihased lõdvestuvad, vereringe ja liigeste liikuvus paraneb, toimub väheste düsfunktsioonide kõrvaldumine ning valude leevenemine.

 

Protseduuri läbimine

Ortobionoomia võtted erinevad printsipiaalselt klassikalise massaaži võtetest. Organismi reaktsiooniks on üldine lõdvestus, rahu ja sisemise tasakaalu tunne, vahetusprotsesside normaliseerimine ning organismi sisemiste võimaluste aktiveerumine. Raviseanss kestab 30–60 minutit. Sel ajal on patsient täielikult lõõgastunud ning tunneb erakordset harmooniat ja hingerahu.

 

Ortobionoomiline ravi on üks pehmemaid, efektiivsemaid ja ohutumaid manuaalteraapia meetodeid. Juhul kui seda teeb professionaal, on tüsistuste teke välistatud.

 

Vastunäidustused:

  • ägedad viirus- ja nakkushaigused
  • äge ja varajane ajutraumajärgne periood
  • verehaigused
  • paha- ja healoomulised (kasvustaadiumis) kasvajad
  • rasedus
  • siseorganite töö patoloogilised häired
  • psüühikahäired
  • äge ja krooniline südame-veresoonkonna puudulikkus
  • ajuvereringehäired

 

Kuna tegemist on raviva ja tervendava protseduuriga, siis soovitame kõigepealt tulla konsultatsioonile, et välja selgitada näidustused ja vastunäidustused protseduuri tegemiseks.

Kogenud arstid hindavad teie tervislikku seisundit ja koostavad individuaalse ravikuuri.

Ravikeskuses viiakse läbi unikaalseid protseduure, mis võivad juba lühikese ajaga täielikult taastada teie tervise ning töövõime.

REGISTREERIMINE RAVIMISELE VÕI NÕUSTAMISELE:

Ravimisele või nõustamisele on võimalik registreeruda telefonil (+372) 675 0057 või täites allpool esitatud registreerimisvormi. Pärast selle kättesaamist võtab administraator viivitamatult ühendust, et leppida kokku vastuvõtuaeg.